Про бібліотеку
Бібліотека розпочала свою діяльність 1904 року водночас із заснуванням Музично-драматичної школи імені Миколи Лисенка. З 1918 року – Музично-драматичного інституту.
1947 року книгозбірню зареєстровано Міністерством культури України як бібліотеку Державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. Першим її керівником була А. Фоміна, яка започаткувала інвентаризацію книжкового фонду.
Вагомий внесок в організацію книжкового фонду внесла, спершу як бібліограф, а потім – завідувач бібліотекою, Світлана Тарапата (1961 –1985 рр.).
З 1985 по 2011 рік на посаді завідувача працювала Софія Весненко.
2003 року інститут було реорганізовано в Київський державний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Указом Президента України від 21 серпня 2004 року університету надано статусу національного.
15 березня 2011 року директором бібліотеки Університету стала Наталія Фролова.
2012 року було розроблено проект структури бібліотеки та виокремлено три відділи: відділ комплектування та наукової обробки документів, відділ обслуговування і зберігання фондів, інформаційно-бібліографічний відділ.
Книгозбірня обслуговує понад 3 000 читачів. Книжковий фонд на вересень 2024 року складає 52256 примірників друкованої продукції. Серед них – рідкісні видання (понад 800 примірників): щорічники імператорських театрів та МХАТ, дореволюційні видання Фрідріха Шіллера, Вільяма Шекспіра, Миколи Лисенка та ін.
Університет регулярно виділяє кошти на придбання навчальної та наукової літератури. Бібліотека комплектується літературою з питань режисури, акторського мистецтва, хореографії, кіно, театрознавства, організації театральної справи, телережисури, звукорежисури, організації виробництва фільмів, теорії музики, художньою та суспільно-політичною літературою.
Читацьку аудиторію складають студенти, аспіранти, викладачі та працівники університету. Для читачів працюють абонемент і читальний зал.
Довідковий апарат складається з систематичного та алфавітного каталогів книг, електронного каталогу, картотеки періодичних видань, картотеки драматичних творів, картотеки друкованих робіт викладачів університету та інших тематичних картотек.
2017 року університетом було придбано програму «УФД-бібліотека», призначену для комплексної автоматизації діяльності бібліотеки. Відтоді триває наповнення програми: створення електронного каталогу, ведення документації щодо книжкового фонду, реєстрація бібліотечних описів документів згідно з держстандартами.
З 2023 року в університеті функціонує інституційний репозитарій КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого – відкритий електронний архів, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до матеріалів наукового, освітнього та навчально-методичного призначення. Триває активна робота бібліотекарів із депозиторами щодо наповнення інституційного репозитарію.
2024 року користувачі отримали доступ до електронного каталогу бібліотеки.
На запити аспірантів і викладачів Університету працівники бібліотеки присвоюють індекси УДК їхнім науковим доробкам (статтям, монографіям тощо).
Головними напрямками бібліотечної діяльності є поповнення, збереження та підтримання в належному стані книжкового фонду, розширення бібліографічно-інформаційних послуг, удосконалення форм і методів роботи, впровадження нової системи обслуговування, автоматизація всіх основних технологічних процесів. З метою підвищення кваліфікації та ознайомлення із сучасними трендами, бібліотекарі беруть участь у фахових конференціях, семінарах і практикумах.
В основі обслуговування – орієнтованість на читача та доброзичливість. Попри скромну технічну базу працівники бібліотеки максимально якісно задовольняють запити користувачів, постійно вдосконалюючи власні знання і навички.